Franchising Girişimciliğinde Avantaj

Franchising Girişimciliğinde Avantaj

Başarısızlık oranı yüksek olduğundan, sadece sınırlı sayıda insanın bu işe girişmesi hiç de şaşırtıcı değil. Birçok insan bir girişime sahip olmanın yollarından birinin franchise olduğunu bilmiyor.

Franchise’lardaki başarısızlık oranı düşüktür ve finansal olarak da iyi performans gösterirler. Yine yukarıda belirtilen 10 yıllık araştırmaya göre, oldukça yüksek bir oranla, Franchise’ların % 62’si halen ayaktadır.

Franchise’lar neden start-up’lardan(yeni kurulmuş şirketler) daha uzun süre ayakta kalabiliyorlar? Franchise’lar; birçok acemi girişimcinin sahip olmadığı ve girişimi daha az riskli hale getiren birçok avantaja sahiptir

1-Franchise veren firma, başlangıçta franchise sahibine geniş bir eğitim ve destek verecektir. Franchise firmaları karın belirli bir oranını aldıklarından, yeni franchise’ların iyi durumda olmaları  onların da çıkarınadır.

2-Franchise’ların devamlılıkları ve başarılarının arkasındaki en büyük sebep; iş modelinin hali hazırda çalışır durumda olmasıdır. Sadece isim veya marka olması değil, iş modelinin kendisi bu franchise’ı başarılı kılmaktadır

3- Bir franchise’a sahip olduğunuzda, tedarikçilerinize karşı belirli bir pazarlık gücünüz olacaktır. Bağımsız, yeni bir girişim sahibi, bu tarz bir güce veya lükse sahip olmayacaktır.

4- Birçok franchise iyi sermayelerle kurulmuştur dolayısıyla da yüksek ayakta kalma oranlarına sahiptir. Birçok başlangıç girişimi bu lükse sahip değildir. Franchise işine giren yatırımcılar, genellikle o işe girebilmek için gerekli maddi yeterliliklere sahiptirler.

5- 25 Yıllık tecrübe, temiz ve sorunsuz sağlam hazır müşteri portföyü, Türkiye'nin uluslar arası altın rozet almış tek emlakçısı ile çalışma avantajı 

 Diğer Duyurular

Yorumlar

  • Osman FATSA 04 Ocak 2017, 12:02

    Yinelenen bir sayfa içeriğinin okuyucunun dikkatini dağıttığı bilinen bir gerçektir.

  • İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.